Geoblog.pl    debet    Podróże    To Georgia by hitchhiking    Kilka słów o naszych kierowcach

Kilka słów o naszych kierowcach

Polska, Kraków

Pobudka o 6 rano, szybkie dopakowywanie rzeczy, pożegnanie z płaczącą mamą Marka- dokładnie tak wyglądał nasz dzisiejszy poranek. Dzięki uprzejmości taty Marka dostaliśmy się na wylotówkę bardzo szybko. Być może właśnie dlatego w błyskawicznym tempie dotarliśmy do Krakowa. Cała trasa z Głogowa zajęła nam 5 godzin. Kierowcy również byli interesujący.

Na początku historia, która przydarzyła nam się kilka dni temu, na trasie Bydgoszcz Głogów. Jeden z kierowców, posiadający trzy firmy, pracujący na rzecz jakiejś fundacji i słuchający Kazika zainteresował się naszym pomysłem dotarcia autostopem do Gruzji, więc na koniec pożegnał nas i podarował nam 100 zł, z komentarzem: "kupcie mi jakąś pamiątkę za dychę i wyślijcie, a resztę weźcie sobie na szczęście".

Dzisiaj udało nam się dojechać do Krakowa na dwa stopy. Pierwszy kierowca okazał się być właścicielem firmy budowlanej, który trzy tygodnie temu wrócił z Gruzji. Dzięki temu nasza wiedza o tym kraju powiększyła się o ok. 200% i wreszcie wiemy, dokąd możemy się tam wybrać i co Gruzini myślą o Polakach. Drugim naszym kierowcą okazał się być sympatyczny, dość młody facet z rudą brodą, którzy przedstawił się nam jako "Ksiądz Paweł".Trochę nas to skonsternowało, zwłaszcza, że nie byliśmy pewni, czy się nie przesłyszeliśmy, jednak obyło się bez nawracania, modlitw i innych tego typu rzeczy, zaś sam Paweł okazał się być bardzo sympatycznym Jezuitą.

Kraków ładny, Smok Wawelski zieje ogniem, a nasi couchsurfingowi hości są super otwartymi i ciekawymi ludźmi. A poza tym to oblewam dzisiaj 3,5 z gleby :D

Pozdro!

Edii
Edii - 2012-07-17 19:31
Gratulacje ! :) już się nie mogę doczekać następnych wpisów! :) Szczęśliwej podróży! :)

Klaudia
Klaudia - 2012-07-17 19:31
Marek będzie współautorem rzekomym czy rzeczywistym?

Życzę fantastycznej zabawy przy podbijaniu świata :)

Kocham i tęsknię!

Ksiądz Paweł
KsiÄ…dz PaweÅ‚ - 2012-07-22 01:33
Życzę powodzenia i ufam, że spokojnie dotrzecie na miejsce. Oby z przygodami! może więcej księży was podwiezie :D nie bójcie się, nie jesteśmy wszyscy tak starszni jak nas malują ;D szczególnie Jezuici.

Ps. Dziękuję za komplement, że młody... to znaczy, że nie widać jak te trzydzieści kilka lat na karku mi ciąży ;)

debet

Agata Bartczak Marek Andreasik